Jak marihuana wpływa na serce?

Istnieją dwa sposoby, w jakie marihuana ma wpływ na serce. Po pierwsze konopie indyjskie mogą obniżyć ciśnienie krwi. Po drugie związki aktywne zawarte w marihuanie mogą odpowiadać za zwiększenie częstości akcji serca.

Przeczytaj nasze artykuły, dotyczące zdrowia uzębienia i uzupełnień implantologicznych.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Co dzieje się z sercem po spożyciu marihuany?

Niemalże natychmiastowo po spożyciu marihuany wpływa ona na nasze ciśnienie krwi. Jako, że konopie rozszerzają naczynia krwionośne, z reguły obniżają ciśnienie krwi. Ponadto marihuana może także dwukrotnie zwiększyć tętno, nawet trzy godziny od samej konsumpcji. Niemniej jednak efekty te będą odmienne w zależności od indywidualnych predyspozycji palacza.

Czy marihuana jest dobra dla serca?

Obecnie odpowiedź na to pytanie nie mogłaby być jednoznaczna, bowiem nie ma wystarczającej ilości dowodów i danych naukowych. Jednakże istnieje kilkanaście badań, dzięki którym możemy powiedzieć, że niepsychoaktywny CBD jest potencjalnym środkiem do leczenia niewydolnosci serca. W badaniach przeprowadzonych w 2013 roku na gryzoniach, którym podawano CBD, zanotowano że związek ten bardzo skutecznie zmniejsza napięcie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie ochrania przed uszkodzeniami, których przyczyną jest chociażby glukoza ( cukier ). Badania naukowe ogólnie rzecz biorąc sugerują, że kannabinoidy mogą być istotnym narzędziem do ochrony przed kardiomiopatią, która wiąże się z cukrzycą.

Czy marihuana jest szkodliwa dla serca?

Niewielu naukowców jest nastawionych optymistycznie odnośnie wpływu marihuany na serce. W niektórych badaniach wykazano, że konopie mogą stanowić bodziec do rozwoju chorób serca. Niemniej jednak badania nie dają jednoznacznej odpowiedzi odnośnie związku palenia marihuany z chorobami serca. Nie ma także dowodów na to, czy tradycyjny sposób przyjmowania konopii indyjskich byłby w stanie zmniejszyć odsetek chorych.

Mogę palić marihuanę, jeśli mam chore serce?

Pośród niewielu badań, które przeprowadzono na ten temat, można wysunąć wnioski, że palenie konopii nie jest najlepszym pomysłem, jeżeli mamy problemy z sercem. Warto jednak mieć na uwadze, że analizy te są bardzo marginalne i nie jest możliwe jednoznaczne powiedzenie, jakie skutki miałoby przyjmowanie konopii przez osoby chore.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Przeczytaj nasze artykuły, dotyczące zdrowia uzębienia i uzupełnień implantologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *