Ciąża i palenie marihuany

Wiele kobiet w ciąży jest podekscytowanych perspektywą używania marihuany do celów medycznych. W końcu to naturalna roślina o wielu właściwościach leczniczych. Dopóki używasz go oszczędnie i odpowiedzialnie, nie ma powodu, dla którego nie możesz skorzystać z jego zalet. Jeśli jednak planujesz używać marihuany w czasie ciąży, powinieneś wiedzieć, że wiąże się to z pewnym ryzykiem. Głównym problemem jest wpływ leku na rozwój płodu. Nawet niewielkie ilości marihuany mogą z czasem zaszkodzić dziecku. Musisz zachować szczególną ostrożność, jeśli jesteś w ciąży z drugim lub trzecim dzieckiem, ponieważ ryzyko nadużyć wzrasta za każdym razem. Ponieważ nie ma wystarczających badań na ten temat, większość ekspertów nie jest w stanie podać konkretnych zaleceń dotyczących tego, ile marihuany jest bezpieczne dla kobiet w ciąży i kiedy w ogóle nie jest to wskazane. Jednak oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o używaniu konopi indyjskich podczas ciąży.

Zadbaj o swoje zęby, umów się do kliniki
dentystycznej
, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia
przy pomocy implantów
dentystycznych
. Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Co to jest marihuana?

Marihuana jest powszechnym terminem używanym do opisania konopi indyjskich i ich produktów ubocznych, w tym haszyszu i oleju haszyszowego. Wszystkie części rośliny są toksyczne dla ludzi, w tym kwiaty, liście, łodygi, nasiona i korzenie. Stężenie składników aktywnych w marihuanie zależy od szczepu, ale wszystkie rośliny produkują kannabinoidy. Kannabinoidy to związki organiczne, które odgrywają ważną rolę w regulacji funkcji mózgu i płuc, kontrolowaniu głodu i zmniejszaniu stanu zapalnego. Badania dotyczące wpływu marihuany na płód są ograniczone, ale istnieją pewne dowody na szkodliwość. Głównym ryzykiem związanym z używaniem marihuany w czasie ciąży jest narażenie na substancje chemiczne, które są toksyczne dla nienarodzonego dziecka. Narażenie na duże ilości pojedynczego leku w czasie ciąży może niekorzystnie wpływać na rozwijający się płód. Wpływ marihuany na płód jest podobny do wpływu palenia tytoniu, w tym przedwczesne porody, niska masa urodzeniowa i zwiększone ryzyko SIDS (zespół nagłej śmierci niemowląt).

Implanty Poznań

Odbudowa szczęki Poznań

Czy istnieje bezpieczna ilość marihuany dla kobiet w ciąży?

Chociaż wiele badań dotyczyło skutków używania konopi indyjskich podczas ciąży, nie ma wystarczających danych, aby określić dokładną bezpieczną ilość. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają, aby kobiety w ciąży nie używały marihuany. Dotyczy to całej rośliny, niezależnie od tego, czy jest to roślina kwitnąca, czy nie. Jest tego kilka powodów. Po pierwsze, codzienne spożywanie nawet niewielkich ilości marihuany może mieć negatywny wpływ na płód. Może upośledzać zdolność do wykonywania normalnych obowiązków ciążowych, takich jak oddychanie i poruszanie się, oraz zwiększać ryzyko poronienia i przedwczesnego porodu. Po drugie, nadal istnieje niepewność co do długoterminowych skutków używania marihuany w czasie ciąży.

Marihuana i ciąża: dlaczego jest to ryzykowne?

Istnieje wiele zagrożeń związanych z używaniem marihuany w czasie ciąży. Najistotniejsze jest ryzyko narażenia płodu na działanie substancji chemicznych zawartych w leku, które są szkodliwe dla jego rozwoju. Jeśli kobieta w ciąży pali marihuanę, płód może być narażony na działanie nikotyny, tlenku węgla i innych związków znajdujących się w tytoniu. Ekspozycja na nawet niewielkie ilości marihuany w czasie może prowadzić do: -Zwiększenia szans na urodzenie dziecka z niską masą urodzeniową. -Upośledzenie oddychania. -Zwiększone ryzyko poronienia. -Upośledzony rozwój poznawczy, w tym obniżone IQ i problemy z uwagą. Kobiety w ciąży, które używają marihuany, muszą zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć narażenia płodu na toksyczne chemikalia. Dzieje się tak, ponieważ aktywne substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie znajdują się również w wielu produktach powszechnie stosowanych przez kobiety w ciąży, takich jak środki czystości i produkty do pielęgnacji skóry. Rezultatem jest narażenie na wiele szkodliwych substancji, które mogą być szkodliwe dla płodu. Używanie konopi indyjskich w czasie ciąży jest szczególnie ryzykowne, jeśli użytkownik używa również innych narkotyków, alkoholu lub tytoniu.

Streszczenie

Marihuana to narkotyk, który ma wiele zalet jako leczenie. Ale wiąże się również z szeregiem zagrożeń, które sprawiają, że należy go unikać w czasie ciąży. Należą do nich narażenie na nikotynę, tlenek węgla i inne szkodliwe chemikalia, a także zaburzenia rozwoju poznawczego u płodu. Jeśli używasz marihuany podczas ciąży, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tych zagrożeń i podjąć kroki, aby ich uniknąć. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie tych zagrożeń jest rozpoczęcie używania marihuany jako leczenia choroby dopiero po zakończeniu posiadania dzieci. W ten sposób będziesz trochę bardziej pewna wpływu, jaki będzie to miało na twoje nienarodzone dziecko. Jeśli zajdziesz w ciążę podczas używania marihuany, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, ponieważ może on udzielić wskazówek, jak zminimalizować ryzyko. Im szybciej zwrócisz się o pomoc lekarską, tym większe masz szanse na zminimalizowanie ryzyka.

Zadbaj o swoje zęby, umów się do kliniki
dentystycznej
, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia
przy pomocy implantów
dentystycznych
. Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *