Czemu nie powinno obawiać się wizyt u dentysty

Wbrew powszechnemu przekonaniu wizyta u dentysty nie jest tak straszna ani bolesna, jak się wydaje. W rzeczywistości, jeśli zachowasz spokój i przygotujesz się, wizyta u dentysty może być pozytywnym doświadczeniem. Chociaż nie zalecamy ekscytowania się regularnym czyszczeniem i kontrolami, większość ludzi w Stanach Zjednoczonych udaje się do dentysty bez problemu średnio raz na sześć lat – dzięki czemu Twoja następna wizyta będzie niezapomniana! Co dokładnie powoduje ten niepotrzebny strach? Oto kilka powszechnych obaw związanych z wizytami u dentysty, a także odpowiedzi, które pomogą im odpocząć raz na zawsze!

Zadbaj o swoje zęby, umów się do kliniki
dentystycznej
, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia
przy pomocy implantów
dentystycznych
. Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Strach przed dentystą nr 1: Dentysta zrobi mi krzywdę.

Chociaż procedury dentystyczne różnią się w zależności od osoby, większość osób, które odwiedzają dentystę po raz pierwszy, odczuwa pewien niepokój związany z dotykiem. Zwykle wynika to ze złych doświadczeń jako dziecko, kiedy rodzic lub opiekun mógł być szorstki lub nieodpowiedni w stosunku do twoich ust. Na szczęście nie jest to już coś, czym zajmują się dentyści. W rzeczywistości profesjonalne sprzątanie ma być bezbolesne. Jasne, niektórzy ludzie mogą odczuwać łagodne uczucie podczas zabiegu, ale to normalne. Zwykle poczujesz lekki nacisk, szczypanie, a nawet lekki porażenie prądem. Chociaż te odczucia są niewielkie, szybko zanikają i nie bolą.

Strach przed dentystą nr 2: Nie mogę dbać o zęby

Powszechną obawą pacjentów jest to, że nie są w stanie zadbać o własne zęby. Chociaż jest to częściowo prawda, nie musisz koniecznie przerywać szczotkowania i nitkowania zębów po pierwszym czyszczeniu. W rzeczywistości wielu dentystów zaleca szczotkowanie i nitkowanie zębów przed wizytą. Większość ludzi niewłaściwie szczotkuje i nitkuje zęby, dlatego pierwsza wizyta u dentysty pozwala dokładniej szczotkować i nitkować zęby. Aby prawidłowo oczyścić zęby, należy szczotkować je dwa razy dziennie przez co najmniej dwie minuty. Ponadto należy używać miękkiej szczoteczki do zębów i nici dentystycznej. Pamiętaj, aby używać pasty do zębów z fluorem, aby zapobiec próchnicy.

Implanty Poznań

Odbudowa szczęki Poznań

Strach przed dentystą nr 3: Nie mam pieniędzy, więc nie mogę iść do dentysty

Jeśli nie masz ubezpieczenia dentystycznego, a zbliża się termin wizyty kontrolnej, nie zniechęcaj się do wizyty u dentysty. Istnieje wiele tanich klinik dentystycznych, które zapewniają wysokiej jakości opiekę w przystępnej cenie. Istnieją również inne rodzaje ubezpieczeń, które mogą pokrywać część rachunku dentystycznego, takie jak Medicaid lub Medicare. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że mają taką opcję, więc warto to sprawdzić.

Przerwa między wizytami
Większość ludzi czeka średnio sześć miesięcy między czyszczeniem, ale możesz czekać tak długo, jak chcesz. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że regularne czyszczenie zębów jest najlepszym sposobem zapobiegania chorobom i próchnicy. Jeśli jednak masz długi okres oczekiwania między czyszczeniem, możesz porozmawiać ze swoim dentystą o zajęciu się wszelkimi nagromadzeniami. Można to zrobić za pomocą prostej procedury zwanej skalingiem i wygładzaniem korzeni, która jest wykonywana delikatnie i bezboleśnie.

Wniosek
Obawy przed dentystą są powszechne, ale nie muszą cię powstrzymywać. Nie musisz się denerwować ani bać dentysty – możesz być zrelaksowany i cieszyć się kolejną wizytą. Jeśli pamiętasz o tych obawach związanych z dentystą i wprowadzasz kilka zmian w swojej rutynie, możesz śmiało iść do dentysty. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie i codzienne nitkowanie pomoże usunąć bakterie powodujące próchnicę i choroby dziąseł. W końcu regularne czyszczenie zębów to świetny sposób na uzyskanie wielu korzyści zdrowotnych z zaledwie kilku minut twojego czasu. Teraz, gdy wiesz, że nie musisz się bać, nadszedł czas, aby przygotować się do następnej wizyty. Oto pięć sposobów, aby następna wizyta u dentysty była jak najbardziej bezbolesna!

Zadbaj o swoje zęby, umów się do kliniki
dentystycznej
, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia
przy pomocy implantów
dentystycznych
. Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *