Musimy zachować ostrożność a będziemy bezpieczni

W ciągu ostatnich kilku tygodni, odkąd pojawiły się na rynku wiadomości o potencjalnie przełomowej nowej technologii, widzieliśmy wiele obaw z różnych sektorów i dziedzin. Głównym tego powodem jest to, że ludzie po prostu nie wiedzą, czego powinni się obawiać lub martwić. Trudno zrozumieć, jak niebezpieczne może być dla niektórych osób i dla całego społeczeństwa. Dobrą rzeczą jest to, że istnieje również wiele rozwiązań oferowanych przez ekspertów z różnych branż i dziedzin, aby pomóc w zrozumieniu i obsłudze tej nowej technologii. Mowa o rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji (AI), nad którymi pracują różne organizacje i instytucje na całym świecie. Niektóre z tych rozwiązań zostały już wprowadzone w niektórych sektorach, podczas gdy inne będą powoli wprowadzane w różnych innych branżach w nadchodzących latach. Jednak wszystkie mają jeden wspólny cel – uczynienie nas bezpieczniejszymi.

Poznaj materiały związane z dentystyką i implantologią. Zadbaj o swoje uzębienie:

Implanty Poznań

Odbudowa szczęki Poznań

Dbasz o swoje zdrowie?

Zadbaj również o swoje zęby, umów się do kliniki dentystycznej, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia przy pomocy implantów dentystycznych. Zęby są jednym z najważniejszych części ciała. Problemy z zębami mają tendencję do przenoszenia się na inne części ciałą. Zęby mają bezpośredni kontakt z układem krwionośnym oraz nerwowym.

Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Implanty Poznań

Co to jest sztuczna inteligencja?


Sztuczna inteligencja to rodzaj technologii, która pozwala maszynie uczyć się i robić rzeczy, których my, ludzie, nie jesteśmy w stanie zrobić. Głównym celem sztucznej inteligencji jest pomoc w przewidywaniu przyszłych zachowań człowieka, podejmowaniu decyzji, jaki kierunek działań podjąć i podejmowaniu decyzji. Sztuczna inteligencja jest ogólnie podzielona na trzy kategorie – uczenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego i zachowanie poznawcze. Przyjrzyjmy się im po kolei.

Dlaczego sztuczna inteligencja jest ważna?


Sztuczna inteligencja rozwija się w tempie wykładniczym i wkrótce stanie się częścią naszego codziennego życia. Jest używany nie tylko w kwestiach zdrowotnych i medycznych, ale także w bezpieczeństwie, edukacji, rozwoju, usługach finansowych, transporcie, handlu detalicznym i wielu innych dziedzinach. W niedalekiej przyszłości rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji prawdopodobnie uratują więcej istnień ludzkich niż ludzi. Weźmy przykład – każdego roku ponad 50 000 osób umiera z powodu zaniedbań medycznych. Z drugiej strony rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, takie jak medyczna baza danych oparta na sztucznej inteligencji, systemy wspomagania decyzji oparte na sztucznej inteligencji, boty obsługujące sztuczną inteligencję do obsługi klienta, sieci bezpieczeństwa oparte na sztucznej inteligencji na potrzeby ubezpieczeń społecznych itp. mogą znacznie zmniejszyć częstość występowania takich zaniedbań .

10 zmian napędzanych przez sztuczną inteligencję


Technologia sztucznej inteligencji jest odpowiedzialna za rozwój autonomicznych samochodów, autonomicznych botów dostawczych, autonomicznych usług opieki zdrowotnej, autonomicznego planowania wysyłek, autonomicznych usług finansowych, autonomicznych wyszukiwarek, autonomicznych usług prawnych, autonomicznych systemów bezpieczeństwa, wirtualnych asystentów obsługujących sztuczną inteligencję itp. mają na celu uczynienie naszego życia bezpieczniejszym i wydajniejszym. Sprawiają, że nasze działania mają bardziej osobisty charakter, usuwając czynnik ludzki z niektórych zadań. Sprawiają, że nasze środowiska są bardziej inteligentne i chronią nas przed cyberprzestępczością i innymi zagrożeniami internetowymi.

Korzyści z wykorzystania sztucznej inteligencji w sieciach bezpieczeństwa


Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w kilku sieciach bezpieczeństwa w celu przewidywania potencjalnych zagrożeń i zapobiegania im oraz oferowania lepszej pomocy osobom szczególnie narażonym. Na przykład może być stosowany w rządowych systemach zabezpieczenia społecznego, polisach ubezpieczeniowych, systemach opieki zdrowotnej, usługach finansowych itp. do przewidywania przyszłego zachowania danej osoby i oferowania lepszej pomocy. Można go wykorzystać do podjęcia trafnej decyzji, czy ktoś powinien otrzymać określoną usługę, czy nie. Na przykład, jeśli dana osoba ubiega się o pracę, system może zrozumieć jej umiejętności i wcześniejsze doświadczenie oraz przewidzieć, czy będzie ona w stanie ukończyć pracę, czy nie. Jeśli dana osoba otrzymuje świadczenia z ubezpieczenia społecznego, system może przewidzieć, czy będzie ona w stanie przeżyć ze świadczeń przez określony czas. A jeśli ktoś ubiega się o polisę ubezpieczenia medycznego, system może przewidzieć, czy dana osoba będzie w stanie opłacić rachunki medyczne ubezpieczonego w przyszłości.

Wniosek


Sztuczna inteligencja to bardzo obiecująca technologia, która jest wdrażana przez różne organizacje i instytucje na całym świecie, aby uczynić nas bezpieczniejszymi. Może być wykorzystywana w różnych sektorach do przewidywania przyszłych zachowań jednostek, podejmowania decyzji w celu ochrony nas, oferowania trafnej pomocy osobom wrażliwym itp. Wydaje się, że sztuczna inteligencja będzie bardzo pomocna w nadchodzących latach, zwłaszcza w terenie bezpieczeństwa. Lepiej więc zachować bezpieczeństwo i ochronę podczas korzystania z rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. A to dopiero początek. W przyszłości możemy spodziewać się wielu nowych rozwiązań napędzanych przez sztuczną inteligencję. Możemy mieć tylko nadzieję, że te zmiany sprawią, że będziemy bezpieczniejsi i bardziej wydajni.

Dbasz o swoje zdrowie?

Zadbaj również o swoje zęby, umów się do kliniki dentystycznej, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia przy pomocy implantów dentystycznych. Zęby są jednym z najważniejszych części ciała. Problemy z zębami mają tendencję do przenoszenia się na inne części ciałą. Zęby mają bezpośredni kontakt z układem krwionośnym oraz nerwowym.

Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Implanty Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *