Potencja a psychika

W kulturach zachodnich męska męskość i potencja są często utożsamiane z potencją lub seksem dającym potencję. W związku z tym poglądy na temat męskiej potencji w tych kulturach zazwyczaj koncentrują się na sprawności fizycznej mężczyzn podczas seksu, a nie na ich stanie psychicznym. Oczekuje się, że mężczyźni będą istotami wysoce seksualnymi i będą uczestniczyć w tak częstym i zróżnicowanym seksie penetracyjnym, jak to tylko możliwe. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn o wyższym statusie społeczno-ekonomicznym. Według meksykańskiego plemienia Tarahumara (Północnomeksykański ranczer) istnieją dwa rodzaje męskiego wigoru: „siła”, która pochodzi z uprawiania sportów z piłką, oraz inny typ, który wynika z intymności z kobietami. Oba typy są niezbędne dla witalności człowieka, ale tylko jeden może być obecny w danym momencie. Jeśli mężczyzna nie angażuje się wystarczająco często w żadną z form męskiego wigoru, wtedy zaniknie i stanie się mniej męski, a nawet bezsilny. Jeśli to się utrzyma, może dojść do impotencji. W tym artykule badamy konkretne szczegóły tego systemu wierzeń i jego znaczenie dla współczesnych zachodnich społeczeństw, a także innych kultur na całym świecie.

Zadbaj o swoje zęby, umów się do kliniki
dentystycznej
, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia
przy pomocy implantów
dentystycznych
. Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Czym jest męski wigor?

W kulturach, które kładą szczególny nacisk na męską potencję seksualną, często uważa się, że jest to wynikiem wysokiego poziomu aktywności seksualnej i możliwego częstego współżycia (pieprzenie, mówiąc potocznie) z wieloma różnymi kobietami. Na przykład w niektórych częściach Afryki Południowej i południowej Europy oczekuje się, że mężczyźni będą mieć co roku nawet 10-15 partnerek seksualnych. Ponieważ w tych kulturach oczekuje się, że mężczyźni będą angażować się w dużą ilość seksu penetrującego, oczekuje się również, że będą bardzo sprawni fizycznie. Wynika to z faktu, że atletyczne cechy wymagane do tak częstego seksu dotyczą głównie siły i wytrzymałości. Chociaż te cechy są również ważne w przypadku seksu niepenetrującego, nie są tak ważne.

Dlaczego męski wigor ma znaczenie?

W kulturach zachodnich męska potencja jest zwykle utożsamiana z potencją seksualną. Jednak potencja seksualna to tylko część obrazu męskiej męskości. Poza oczywistym fizycznym aspektem potencji leży zdrowie psychiczne mężczyzny i więź, jaką łączy go z partnerką. Głównym celem wielu mężczyzn, którzy praktykują kultury męskiej męskości, jest bycie bardziej obecnym emocjonalnie podczas seksu i lepsze doświadczanie doznań w swoim ciele. Cel zachodnich mężczyzn jest zazwyczaj o wiele prostszy: wytrysk tak szybko i całkowicie, jak to możliwe.

Implanty Poznań

Odbudowa szczęki Poznań

Męska męskość i sprawność seksualna

W kulturach zachodnich zachowanie mężczyzn podczas seksu jest często przedmiotem dyskusji na temat męskiej męskości. Sami mężczyźni jednak często nie chcą skupiać się na swoim występie, a raczej na doznaniach swoich partnerek podczas aktu. Dla wielu z nich stawanie się bardziej „obecnym” podczas seksu jest ważniejsze, ponieważ zbyt szybki lub zbyt niechlujny występ może być zniechęcający dla ich partnerów.

Różnice kulturowe w znaczeniu męskiego wigoru

Oprócz różnic w typie męskiego wigoru oczekiwanego między różnymi kulturami, istnieją również różnice kulturowe w znaczeniu męskiej potencji seksualnej między społeczeństwami. Na przykład meksykańskie plemię Tarahumara ma zupełnie inny pogląd na męską potencję seksualną niż wiele kultur zachodnich. W tym plemieniu uważa się, że wigor lub siła, która pochodzi z uprawiania sportów z piłką, różni się od wigoru, który pochodzi z intymności z kobietami.

Psychologia stojąca za potencją

Potencja to złożony temat, na który składa się wiele czynników, które nie są łatwe do zdefiniowania. Niektóre z tych czynników są biologiczne, inne psychologiczne. Czynniki biologiczne obejmują budowę męskich genitaliów, stan zdrowia układu rozrodczego, wiek i ogólny stan zdrowia. Czynniki psychologiczne obejmują jego zdolność do odprężenia się i przeżywania chwili, zdolność do odczuwania przyjemności seksualnej oraz zdolność do empatii wobec partnera.

Czy dużo seksu to jedyny sposób na zwiększenie potencji?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”. Jednak niektóre badania wykazały, że jeśli mężczyzna uprawia dużo seksu, może pomóc mu stać się bardziej obecnym emocjonalnie i doświadczać większej przyjemności z życia seksualnego. Oznacza to, że uprawianie dużej ilości seksu nie jest najlepszym sposobem na zwiększenie siły. Jednak angażowanie się w częsty seks bez penetracji może faktycznie pomóc mężczyźnie stać się bardziej „obecnym” i „emocjonalnie otwartym” podczas seksu z penetracją.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma jednej definicji „potężnego” lub „potężnego” seksu. Rodzaj męskiego wigoru, który jest ważny dla mężczyzny, zależy od jego własnej sytuacji i potrzeb jego partnerki. Mężczyzna, który jest emocjonalnie „zamknięty”, może potrzebować ćwiczyć otwartość emocjonalną, aby angażować się w częsty seks bez penetracji. Mężczyzna, który jest „zamknięty emocjonalnie”, może chcieć ćwiczyć bycie „bardziej otwartym emocjonalnie” podczas seksu z penetracją.

Zadbaj o swoje zęby, umów się do kliniki
dentystycznej
, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia
przy pomocy implantów
dentystycznych
. Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *