Polecany dentysta

Wizyta w gabinecie dentystycznym kojarzy się większości pacjentów z bólem i innymi nieprzyjemnymi doznaniami, a przecież nie musi tak być. Z czego wynika to błędne przekonanie, że podczas wizyty kontrolnej czy wykonywania danego zabiegu będziesz cierpiał? Powodów może być wiele. Jednakże najpowszechniejszym są negatywne doświadczenia z przeszłości. To pokazuje, że dobry dentysta to skarb. Ze względu na dużą ilość gabinetów stomatologicznych, a co za tym idzie – ogromną konkurencję, od specjalistów wymaga się nie tylko umiejętności doskonałego borowania czy ekstrakcji zębów. Najlepiej gdyby dentysta był specjalistą od wszystkiego – chorób zębów, leczenia wad zgryzu, protetyki dentystycznej czy ortodoncji. Uogólniając, pacjenci oczekują kompleksowego traktowania oraz świadczenia pełnego zakresu usług przez jedną osobę. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się czym kierować się przy wyborze dentysty.

Przeczytaj również: Leczenie kanałowe. Objawy

Dentysta – kryteria wyboru

Czynników, które definiują wybór idealnego dentysty, jest bardzo dużo. Jednak warto wiedzieć, które z nich są dla nas najistotniejsze. Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

  1. Pasja i profesjonalizm. Nie bez powodu mówi się, że najlepszy lekarz to ten z powołania. Dobry dentysta to osoba, która jest otwarta na potrzeby pacjentów, dla których świadczy usługi z zachowaniem najwyższej staranności. Stomatolodzy w poznańskiej klinice dentystycznej Stankowscy-Białach nieustannie poszerzają swoją wiedzę, biorąc udział w wielu prestiżowych kursach i szkoleniach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Ponadto, oprócz wykształcenia stawiają na rozwój w kierunku nowości technologicznych z zakresu stomatologii, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że stomatologia to dziedzina medycyny, która rozwija się w niesamowicie szybkim tempie.
  2. Rekomendacja. Szukasz dentysty, który jest chwalony w szerokim gronie, ponieważ może się pochwalić wieloma dokonaniami? Skontaktuj się z poznańską kliniką, a przekonasz się, że pracują tam sami specjaliści, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobro i bezpieczeństwo swoich pacjentów.
  3. Poczucie bezpieczeństwa. Dobry dentysta zawsze tworzy atmosferę zaufania i otwartości. Dba o komfort psychiczny swoich pacjentów. Z doświadczenia wiemy, jak bardzo ta kwestia jest istotna. W klinice Stankowscy-Białach, specjaliści troszczą się o samopoczucie swoich pacjentów.
  4. Specjalizacje. Wybór dentysty zależy również od specjalizacji, jaką posiada lekarz i od problemu, z którym wybierasz się do stomatologa. Wśród wyspecjalizowanych pracowników poznańskiej kliniki znajdziesz implantologów, ortodontów, protetyków, stomatologów estetycznych i chirurgów. U Stankowskich-Białach wyleczysz uzębienie, założysz aparat ortodontyczny, wstawisz implanty dentystyczne w ramach usług Implanty Poznań, ale również zadbasz o stan tkanki kostnej, jeśli konieczna będzie odbudowa kości.

Jak rozpoznać dobrego dentystę – aspekty zewnętrzne

Wybierając lekarza, zwróć uwagę na kilka, bardzo ważnych rzeczy. Mam na myśli nie tylko jego specjalizację, ale również aspektów zewnętrznych, takich jak wygląd poczekalni i samego gabinetu czy proponowane terminy. Dlaczego wyposażenie poczekalni i to, jakie zrobi ona na nas wrażenie jest ważne? Ze względu na to, że jest to miejsce, w którym będziemy oczekiwać na swoją wizytę! Dobrze, aby było ono przyjazne i pozwalało pacjentowi się zrelaksować. Może być w niej zamontowany telewizor czy półka z czasopismami. Takie podejście do pacjentów już przed wejściem do gabinetu daje poczucie opieki i dbania o komfort klientów. Ważne jest również wyposażenie gabinetu, w którym dentysta wykonuje usługi. Powinno być czysto, sterylnie, a jednocześnie przytulnie i dawać poczucie bezpieczeństwa.

A co z terminami? Jeżeli chcemy się umówić na wizytę i przy rejestracji dowiadujemy się, że wolne miejsca są od ręki, to warto się zastanowić, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Zazwyczaj na wizytę czekamy kilka dni, jednak często grafik dentystów zostaje ułożony jest tak, aby znalazło się miejsce na nagłą sytuację każdego dnia.

Dbasz o swoje zdrowie?

Zadbaj również o swoje zęby, umów się do kliniki dentystycznej, która specjalizuje się w odbudowie brakującego uzębienia przy pomocy implantów dentystycznych. Zęby są jednym z najważniejszych części ciała. Problemy z zębami mają tendencję do przenoszenia się na inne części ciałą. Zęby mają bezpośredni kontakt z układem krwionośnym oraz nerwowym.

Przeczytaj więcej na ten temat:

IMPLANTY DENTYSTYCZNE

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Implanty Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *